SERTİFİKALARIMIZ

İdilbaby markamızla ürettiğimiz ‘Organic Line’ serisi giysilerimizin tümü . %100 Organik Türk pamuğu kullanılarak üretilir ve GOTS (Global Organic Textile Standard) sertifikalıdır.  Bebeğinizin hassas cildi için tüm üretim aşamalarıtitizlikle kontrol edilir.

 

GOTS (Global Organic Textile Standard) sertifikası nedir? 

 

Global Organik Tekstil Standardı Uluslararası Çalışma Grubu, tanınan dört üye organizasyondan oluşturulmuştur; OTA (ABD), IVN (Almanya), Soil Association (İngiltere) ve JOCA (Japonya). Organik tarım, çevre ve sosyal sorumluluğu olan tekstil üretimi ile ilgili deneyimlerini kullanarak uluslararası organizasyon ve uzmanlarla birlikte GOTS’a katkıda bulunmaktadırlar.

 

Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) organik liflerden yapılan tekstil ürünleri için dünya çapında en önemli işleme standardıdır. Organik tekstil zincirinin bütün aşamalarında çok yüksek kıstaslar belirlemekle birlikte ayrıca sosyal sorumlulukla ilgili gerekliliklere de uyum talep eder.

 

Tüketicide yeterli güveni sağlayabilmek için, ham maddenin hasadından başlayarak, çevre ve sosyal sorumluluğu olan üretimden etiketlemeye kadar olan süreçte, tekstil ürünlerinin organik statüsünün garanti altına alınabilmesi amacıyla, dünya çapında tanınabilir gereklilikleri belirlemek için, (GOTS) Standard oluşturma konusunda yetkinliği olan uluslar arası firmalar tarafından geliştirilmiştir. 

 

Üretim alanlarının, işletmelerin ve ticaretini yapan kuruluşların denetimi ve sertifikasyonu, GOTS izleme sistemi temellerine dayalı olarak akredite edilen bağımsız kuruluşlarca sağlanmaktadır. Bu durum GOTS sertifikası almış tekstil ürünlerinin güvencesidir.

 

GOTS sertifikasyon işlemlerinin tamamlanmasıyla, sertifikalandırılmış olan kuruluşun GOTS programına dahil olduğunu gösterecek, standardın kullanılması ve üretmiş olduğu GOTS ürünleri üzerinde GOTS logosunun kullanılmasını da içeren bir lisansa sahip olması gerekir.

 

GOTS Halka Açık Veritabanı kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda, tedarik zincirinde GOTS sertifikası almış kuruluşlar, bulundukları yer, üretim alanları ve GOTS sertifikası almış ürünleriyle ilgili bilgileri araştırabilmeleri için pratik bir araçtır.


Daha detaylı bilgi için: http://www.global-standard.org

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR